Hirdetés
Hirdetés
Az online kereskedelem rohamos bővülésével, az internetes szolgáltatások számának folyamatos növekedésével egyre gyakrabban használjuk bankkártyánkat a virtuális térben. Az alábbiakban összegyűjtöttünk néhány hasznos tanácsot a biztonságos bankkártyás vásárlással kapcsolatban, amellyel jelentősen minimalizálhatjuk annak az esélyét, hogy internetes csalás áldozatául essünk.
10 hasznos tipp a biztonságos online bankkártyás vásárláshoz
- Ha wifin keresztül csatlakozunk az internethez, akkor lehetőség szerint jelszóval védett hálózatot válasszunk.
- Ha befejeztük az online vásárlást, azonnal jelentkezzünk ki a weboldalról.
- Állítsunk be bankkártyánkhoz internetes biztonsági kódot (3D Secure Code) ha van rá lehetőség, és virtuális vásárlási limitet.
- Soha, senkivel ne osszuk meg internetes biztonsági kódunkat.
- Ellenőrizzük, hogy titkosítva van-e a webshop és az általunk használt böngésző közötti kommunikáció, tehát a böngésző címsora a „https” kifejezéssel kezdődik illetve a címsor bal szélén látható egy lakat.
- Ellenőrizzük, hogy az online kereskedő feltüntette-e a a cég telephelyét, e-mail címét és esetleg vonalas telefonszámát.
- Ha szolgáltatói tartozásról vagy illetéktelen számlahozzáférésről kapunk e-mailben üzenetet, minden esetben ellenőrizzük annak valóságtartalmát először, mielőtt a levélben található linkre kattintva elnavigálunk a banki vagy szolgáltatói weboldalra.
- Felhasználónevünket, jelszavunkat és bankkártya adatainkat mindig kezeljük bizalmasan.
- Bankkártyaszámunkat, a bankkártya lejárati dátumát és a 3 számjegyű ellenőrző kódot (CVC2/CVV2) kizárólag csak a vásárlás során adjuk meg.
- Lehetőség szerint mindig ismert, megbízható helyen vásároljunk az interneten.
Fotó forrása: pexels.com
Hirdetés