Hirdetés
Hirdetés
Az adathalász üzenetek ismertetőjegyei
- Azonnali cselekvésre buzdítás, kihagyhatatlan üzleti ajánlat emlegetése az üzenetekben. A támadó célja, hogy a siettetéssel hibát kövessünk el, többek között az anyagi előnyhöz jutás lehetőségét felvillantva meggondolatlanul megadjuk személyes adatainkat egy speciálisan erre a célra létrehozott weboldalon.
- Az üzenetben csatolmány megnyitására szeretnének bennünket rábírni, esetleg olyan csatolmányt kapunk, amelyre egyáltalán nem számítottunk.
- Az email, sms bizalmas információt kér tőlünk (pl.: bejelentkezési adataink, banki adataink).
- Az üzenet azt állítja, hogy egy adott hivatalos szervezet a küldő, de ennek ellenére olyan e-mail címről küldték, ami nem köthető egyértelműen a hivatalos szervezethez sem. Sok esetben csak apró eltérések mutatkoznak az eredeti hivatalos e-mail címtől, mindig figyelmesen nézzük meg és ellenőrizzük a feladó e-mail címét.
- Az üzenet furcsa, vagy nem hivatalosnak látszó hivatkozást tartalmaz. Ebben az esetben vidd az egérmutató kurzorját a hivatkozás fölé, és egy felugró kis ablakban láthatjuk, hogy a kattintást követően milyen oldalra érkeznénk. Mobil eszköz esetén a legtöbb esetben, ha az ujjunkkal lenyomva tartjuk a hivatkozást, ugyanezt érhetjük el.
- Az üzenetet gyakran olyan embertől is érkezhet, akit ugyan ismerünk, de a levél hangvétele és szóhasználata eltér az általunk ismert személyétől. Gyanú esetén inkább keressük meg az illetőt sms-ben, telefonon, és ellenőrizzük le, hogy valóban ismerősünk keresett-e meg bennünket.
Fotó forrása: pexels.com
Hirdetés